Visszatér az asztronauta a Földre, és nem ismer rá a családjára

2024. február 25. – 16:12

Másolás

Vágólapra másolva

Az After hetente jelentkező streamingajánlójában mindig a legfrissebben felkerült, vagy hamarosan felkerülő filmekről és sorozatokról írunk, amelyek elérhetőek Magyarországról is.

Constellation (Apple TV+)

Az Apple nem bír leállni a sci-fikkel, a For All Mankind, a Silo és a Severance után megint erős színészekkel érkezik a Constellation a felületre.

A Constellation egy olyan pszichothriller, amelyben a főszereplő asztronauta (Noomi Rapace) a Földre visszatérve azzal szembesül, hogy élete teljesen másképp néz ki, mint amire emlékezett. A sorozat másik főszereplője, a Breaking Bad és a Better Call Saul nagy közönségkedvenc színésze, Jonathan Banks.

A premier mindjárt három résszel érkezett.

Avatár: Az utolsó léghajlító (Avatar: The Last Airbender, Netflix)

A Netflix idei első kiemelt sorozata Az utolsó léghajlító, amely az eredetileg a Nickelodeonon 2005 és 2008 között futó produkció élőszereplős adaptációja. A nyolcrészes sorozat fejlesztése nem volt zökkenőmentes, az eredeti sorozat két írója, Michael Dante DiMartino és Bryan Konietzko ugyanis félúton kiszállt a netflixes adaptációból, mert nem az ő elképzelésük szerint fejlesztették a sorozatot. A trailer ettől még elég látványosan néz ki.

Formula 1: Hajsza a túlélésért, 6. évad (Formula 1: Drive to Survive, Netflix)

A teljes Forma–1-es szezonokat feldolgozó dokumentumsorozatot igazi holtszezonos csemege a rajongóknak. Az új, hatodik évadra szerencsére megegyeztek a készítők a Red Bull-lal és Max Verstapennel, így a 2023-as szezont uraló pilóta ezúttal sem maradt ki a doksiból. Verstappen ugyanis a negyedik évadban nem szerepelt, mert berágott az alkotókra, mondván a történet kedvéért felfújtak nem létező konfliktusokat. Verstappent azóta meggyőzték, hogy az egész Forma–1-nek fontos, hogy szerepeljen a Netflix sorozatában.

A feleségem története (audiokommentárral, Cinego)

A Cinego egyik izgalmas húzása, hogy több filmjük is (elsősorban oktatói céllal) elérhető szakértői audiokomentárral. Most újabb alkotások nézhetők ilyen megoldással, Enyedi Ildikó nemzetközi koprodukcióban készült filmjét például Gelencsér Gábor, az ELTE Filmtudomány Tanszékének docense kommentálja. Szóba kerül például Enyedi életműve és stílusa is, a film morális dilemmái mellett. A film megvásárlásával a freeSZFE munkáját lehet támogatni.

Hogyan robbants csővezetéket (How to Blow Up A Pipeline, HBO Max)

Antal Bálint kollégánk korábban már Komplexben írta meg, amit jelenleg tudhatunk klímaterrorizmus témájában. Annak a cikknek az alapját Andreas Malm How to Blow Up A Pipeline című könyve adta, amelyben a szerző egyszerre bírálja a klímaaktivizmust túlzott pacifizmusa miatt és kínál erőszakos alternatívát a tenni akaró mozgalmaknak.

Az azonos című film egy fiktív, rendkívül feszült sztorit mesél el egy olyan ökoterrorista csoportról, amely egy texasi olajvezeték felrobbantását tervezi barkácsmódszerekkel.

Kedvenceink
Csatlakozz a csoportunkhoz!