A brit konyha valójában jó
Két olyan szakáccsal beszélgetünk az Ízfokozó e heti műsorában, akik a brit konyhában váltak igazi szakáccsá, és ott tanulták azt, amit most itthon alkalmaznak. Miért hiszik sokan az angol, illetve...
A ramen és a szürcsölés filozófiája
Gasztropodcastunk második évadának első adásában a földkerekség legizgalmasabb leveséről, a ramenről lesz szó, leturmixolt egész malaccal, instant leveses élményekkel és finom hazai ramenekkel.
Bográcsozz az Ízfokozó podcast stábjával
Ács Bori és Keve Marci a Telex 4. szülinapi buliján két bogrács alá gyújt majd be a Dürer Kertben szeptember 1-én vasárnap.
Ízfokozó kanál segítheti a demenciával élőket az étkezésben
Öt évig pirítóson élt az az idős ember, aki a találmányt inspirálta. A kanál segítheti az ízek megkülönböztetését és az alultápláltság megelőzését.
Nem ciki a Vegeta!
Hogyan kapott stigmát az ízfokozó a világban és aztán hazai változatában is, és hogyan lehet mégis helye a konyhában? Egyáltalán mi az a nátrium-glutamát vagy MSG, és hogy kerül a sajtba és a...
Óvakodj a vastag éttermi étlapoktól!
Mi mindent lehet kiolvasni egy éttermi étlapból a sorok között, és mennyi apró elemből áll össze egy komplex éttermi élmény?
Mondj egy jó éttermet!
Éttermet ajánlani szörnyen nehéz: rengeteg körülmény befolyásolhatja azt, kinek mi tetszik, ízlik. Gasztropodcastunkban megpróbálunk segíteni, hogyan döntsünk asztalfoglalás előtt.
Méreg vagy varázsszer a nátrium-glutamát?
A vitatott adalékanyag, amivel kapcsolatban sok tévhit él a köztudatban, pedig mértékkel alkalmazva valóban fokozhatja az ízeket anélkül, hogy kárt okozna.
A junkfood felemelkedése és bukása: miért bélyegzünk meg ételeket?
Menő vagy ciki gyorsételt enni, menő vagy ciki ítélkezni a másik felett az alapján, mit eszik? Hogyan lett a hamburgerből kultusz majd az egészségtelenség szimbóluma, végül pedig csúcsgasztronómiai...
Az élelmiszeripar nem a nagymamánk, aki sütögeti a rántott húst
A konzervek, készételek és -italok mind ugyanolyan ízűek, míg a természetes alapanyagok állandóan változnak, hogyan lehet ez, és milyen hatással van ez az életünkre?
Kövess minket Facebookon is!