Döntetlenekkel masíroztak a négybe a horvátok

2022. december 13. – 19:48

Nem feltétlenül a látványos játékuk miatt emlékszünk majd a horvátokra ezen a vb-n, de kétségkívül nagyok hatékony a futballjuk. Az első csoportmeccsükön azóta a torna legnagyobb meglepetésévé előlépő Marokkóval játszottak egy 0-0-t, majd 4-1-re kiütötték a gyors góllal vezetést szerző Kanadát. A harmadik mérkőzésen megint nem rúgtak gólt, ahogy az ellenfél Belgium sem, így összejött a legjobb 16 közé jutás.

A nyolcaddöntőben 1-0-ra vezetett ellenük Japán, de Ivan Perišić gyorsan egyenlített, 1-1 után sem a rendes játékidőben, sem a hosszabbításban nem volt több gól, így büntetőpárbaj következett, amely a három japán lövést hárító Dominik Livakovićot avatta hőssé, így léptek a nyolc közé a horvátok.

Ott a torna favoritjának kikiáltott brazilok vártak rájuk, a horvátok a 105+1. percig hatékony védekezéssel léptek fel, de ekkor Neymar betalált. Az egyenlítés későn jött, Bruno Petković a 117. percben talált be, és megint 11-esek következtek. Az első négy horvát rúgó egyike sem hibázott, a brazilok közül ketten is rontottak.