Megállíthatatlan a darts-vb tinije, bejutott a döntőbe

2024. január 2. – 22:37

Luke Littler már eddig is sorra döntögette a rekordokat azzal, hogy 16 évesen a PDC-dartsvilágbajnokság újabb és újabb fordulóit nyerte meg, és most már azt is elmondhatja magáról, hogy ő minden idők legfiatalabb döntőse.

Littler hétfőn egy könnyed negyeddöntőt tudott le, 5-1-gyel ejtette ki Brendan Dolant, míg mostani ellenfele, Rob Cross hatalmasat küzdött. A 2018-as világbajnok ellen Chris Dobey 4-0-ra vezetett, és már csak egyetlen szettnyire volt a győzelemtől, amikor Cross magára talált, és kiegyenlített, miközben Dobey meccsnyilat is rontott. Cross végül 5-4-re behúzta a meccset, és jelezte, sosem szabad leírni.

Cross az elődöntőben egyáltalán nem kezdett dadogósan, élvezettel és magabiztosan dobált, az első szettet 3-2 meg is nyerte, így Littler a vb-n először találta magát hátrányban. Gyorsan megrázta magát, és sorozatban behúzott három szettet. Ebben a néhány szettben nagyon magas szintre emelte játékát mindkét dartsos, Cross 11 nyilas leget is nyert, és magas, 110 feletti körátlagokat hozott.

Luke Littler 6-2-re verte a dartsvilágbajnokság elődöntőjében Rob Crosst – Fotó: Tom Dulat / Getty Images

A kiszállókban viszont nem volt ennyire jó, így Littler tudta elvinni a szetteket. A negyedik szettben 149-ről is ki tudott szállni a 16 éves játékos, és ekkor már az is megengedte magának, hogy kikacsintson a közönségre. Az ötödik szettben aztán Cross brillírozott, Littler hibáját kihasználva 138-ról szállt ki, ezt a teljesítmény Littler is elismerően fogadta. A tini ekkor 3-2-re vezetett, és úgy tűnt, hogy nagyon kiélezett lesz a meccs folytatása is.

A korábbi magas szintet már egyikük sem tudta tartani, de Littler maradt kettejük közül pontosabb, a következő két szettben Cross csak egy-egy leget fogott, így összesítésben 5-2-re vezetett Littler.

A nyolcadik szettben Cross összekapta magát, kétszer is egyenlített a szettben, az ötödik legben Littler került kedvezőbb helyzetbe, és 80-ról rezzenéstelenül szállt ki. A meccset így 6-2-re nyerte, és bejutott a szerdai döntőbe, ahol Luke Humphries vár majd rá.

Humphriest már a vb előtt is a legnagyobb esélyesnek tartották, és a Scott Williams ellen játszott elődöntőben harmadik kiemeltként igazolta is, hogy nem alaptalanok az efféle várakozások vele szemben. Humphries egész egyszerűen lesöpörte Williamst, 6-0-re nyerte meg a meccsét.

Williams hétfőn még a háromszoros világbajnok Michael van Gerwent ejtette ki, de az elődöntőben nem sok nagy pillanata volt. Humphries közel 110-s körátlagokat dobott, és többször meglepte ellenfelét 100 feletti kiszállókkal. A harmadik szettben például egy 170-nel nyert leget. Ha bele-bele is hibázott olykor Humphries az kevés volt a fordulathoz, mert Williams sem tudott stabil teljesítményt nyújtani.