Kikapott a női világelső Swiatek, a férfi címvédő Zverevnek véget ért az olimpia

2024. augusztus 1. – 18:00

A világelső Iga Swiatek 6:2, 7:5-re kikapott a 6. kiemelt Cseng Csin-ventől a párizsi olimpia női tenisztornájának elődöntőjében. Az olimpiai tenisztornának is helyet adó Roland Garroson négyszeres győztes és idei bajnok lengyel 25 mérkőzés óta volt veretlen a párizsi salakon.

Az idei Australian Openen döntős Cseng a Roland Garroson a harmadik körben esett ki május végén, most viszont sikerült legyőznie a favoritot. Ő az első kínai teniszező, aki bejutott egy olimpián egyéniben a döntőbe.

Swiatek rengeteget hibázott az első szettben, de a második játszma elején 4:0-s vezetést szerzett. Cseng innen egyenlített ki 4:4-re, Swiatek pedig fontos pillanatokban hibázott, és végül két szettben elbukta az elődöntőt. Swiatek így a bronzért játszhat majd Anna Schmiedlová ellen, akit Donna Vekić győzött le a másik elődöntőben.

Iga Swiatek és Cseng Csin-ven – Fotó: Wan Xiang / Xinhua News Agency / AFP

Cseng azt mondta a mérkőzés után az Eurosportnak, hogy nagyon fáradt, de az olimpián extra energiákat tudott mozgósítani, és ha még három órát kellett volna játszania az országáért, azt is megcsinálta volna.

„Elszúrtam” – mondta a mérkőzés után Swiatek az Eurosportnak adott interjúban, ahol arról is beszélt, hogy egyszerűen nem működött jól a fonákja, ami pedig biztos ütése szokott lenni. Amikor a pénteken várható bronzmeccsről kérdezték, Swiateken látszott, hogy a könnyeivel küzd, a szemét törölgette, és idő előtt be is kellett fejezni az interjút.

Szerdán furcsa véget ért Swiatek és Danielle Collins negyeddöntője. Collins a harmadik szettben sérülésre hivatkozva feladta a mérkőzést, de a későbbi nyilatkozatok rávilágítottak arra, hogy meglehetősen nagy volt a feszültség a két játékos között.

A férfi egyesben címvédő Alexander Zverev is kiesett csütörtökön, ő 3. kiemeltként a negyeddöntőben kapott ki egy szoros meccsen 7:5, 7:5-re a 11. kiemelt Lorenzo Musettitől. A 2. kiemelt és idei Roland Garros-bajnok Carlos Alcaraz is bejutott az elődöntőbe, ő 6:3, 7:6-ra győzte le az amerikai Tommy Pault.