Milák bekezdett 100 pillangón, a legjobb idő az övé az előfutamban

2024. augusztus 2. – 11:17

A péntek délelőtt rendezték a 100 méteres pillangóúszás előfutamait. A két magyar, az előző olimpián ezüstérmes Milák Kristóf és az előző nap 200 háton olimpiai bajnok Kós Hubert ugyanabba a futamba került, és Milák lazán úszva is remek időt ért el.

50,19-cel csapott a célba, a futamát megnyerte, amiben Kós 51,58-cal a negyedik lett. Miláknál a következő két futamban sem volt senki gyorsabb, ezért az első helyről várja az esti folytatást. Kós összesítésben a tizennegyedik lett, így ő is továbbment. A futam után kedélyesen beszélgettek, együtt nézték meg, milyen időt úsztak.

A második helyen a kanadai Josh Liendo (50,55) jött be, az amerikai címvédő Caeleb Dressel egyelőre a hatodik (50,65). Ez a sprint lehet, hogy jobban fekszik Milák felkészülésének, mert a sebessége megvan. Mindenesetre a péntek esti folytatásban már jobban látszanak majd az erőviszonyok, hogy aztán a szombati döntőben már az érmekért csatázzanak.

A 4x200-as gyorsváltóval hatodik Késely Ajna 800 gyorson a 13. helyen zárt. Sebestyén Dalma sem jutott be a 200 vegyes elődöntőjébe.