Luterán Petra ezüstérmet nyert távolugrásban a párizsi paralimpián

2024. szeptember 6. – 11:47

Újabb ezüstérmet nyert egy magyar sportoló a párizsi paralimpián, Luterán Petra a T47-es kategória távolugró számában lett ezüstérmes pénteken – írja az MTI.

A tatabányai atléta idén világbajnoki bronzérmes volt ebben a számban, és a mostani döntőben is remekül teljesített, kétszer is megjavította egyéni legjobbját, végül 5,85 méterrel lett második. A számot a vb-címvédő ecuadori Kiara Rodriguez nyerte 6,05 méterrel.

Luterán, aki két éve egy közlekedési balesetben vesztette el a bal alkarját, néhány napja még a 400 méteres síkfutás döntőjében indult, ott nagyon kicsivel maradt le a dobogóról, és lett harmadik. A balesete előtt egyébként magasugró volt, tíz éve a nankingi ifjúsági olimpián negyedik lett a számban, de a balesete előtt már nem volt aktív versenyző.

Utána viszont újra elkezdett atletizálni, és parasportolóként tért vissza több számban is a pályára.

Ez a magyar küldöttség kilencedik érme Párizsban, három-három arany és bronz után ez a harmadik ezüst. A másodikat csütörtök este nyerte meg a magyar női kerekesszékes tőrcsapat, ezzel egy rendkívül sikeres napra tették fel a koronát. A párizsi paralimpiáról szóló cikkeinket itt tudja elolvasni.