A jövőkutató azt ajánlja, ne engedjük a Meta mesterséges intelligenciájának, hogy a mi adatainkat is begyűjtse

2024. május 24. – 21:13

Másolás

Vágólapra másolva

Az ATV Egyenes beszédének a vendége Keleti Arthur kibertitok jövőkutató, az ITBN kiberbiztonsági konferencia alapítója volt. A műsorvezető arról kérdezte, hogy igaza lehet-e Elon Musknak, jövőre okosabb lesz-e a mesterséges intelligencia (MI), mint az emberek. Keleti Arthur azt mondta, hogy egyesek szerint már most is így van, sokan azon lamentálnak, hogy például a ChatGPT fejlesztője, az OpenAI ezt elérte-e már. De honnan lehet rájönni, hogy okosabbek-e? Úgy, hogy tesztelik őket, és voltak olyan MI-k, amik sommelier-vizsgát vagy bonyolult jogi vizsgákat tettek le.

De képesek lennének önálló döntésekre is az MI-k? Sok mindenre akkor jövünk rá a kutató szerint, ha önállóságot kapnak. Akkor látni, hogyan fogják végrehajtani a feladatokat, és ha például a különböző MI-segédek egymással is tudnak majd kommunikálni egy-egy feladat elvégzése során. Csakhogy Keleti szerint a kutatók 10-20 százaléka gondolja azt, hogy ez vezet majd el a Terminátor-filmek Skynetjéhez.

Szerinte is van ebben veszély, mert az MI-k ugyan hasonlóan működnek hozzánk, nem tudjuk, hogy mit gondolnak valójában. Érzik, hogy kérdezik őket, és látszik, hogy eszerint válaszolnak. Ráadásul ezek olyan rendszerek, hogy ha egy kérdésre adott válaszukról vagy egy problémára adott megoldásukról kérdezzük őket, nem biztos, hogy el tudják magyarázni, miért döntöttek úgy, ahogyan.

A Meta új MI-funkcióiról is kérdezték Keletit: a cég már Magyarországon is elkezdte elérhetővé tenni a saját mesterséges intelligenciás szolgáltatását, amihez a mi adatainkat is szeretné felhasználni, erről pedig sokan most kaptak üzenetet, de ezt engedélyezzék-e, vagy sem? Ne engedjék, azt ajánlja Keleti Arthur. A Meta új MI-funkciójáról ebben a cikkünkben írtunk.

Kedvenceink
Partnereinktől
Kövess minket Facebookon is!