A korábbiaknál több, három magyar kerékpáros indul a Giro d'Italián
Valter Attila mellett Peák Barnabás és az Eolo-Kometa csapat egyik magyarja, Dina Márton vagy Fetter Erik teker majd a háromhetes versenyen.
A visegrádi várhoz is felteker, a Balatont is megkerüli a Budapestről rajtoló Giro d'Italia mezőnye
Ismertették azt a három szakaszt, amellyel 2022-ben elrajtol az olasz kerékpáros körverseny. Valter Attila már készül arra, hogy megnyerje az első etapot.
2022-ben Magyarországról rajtol a Giro d'Italia
Eredetileg 2020-ban lett volna Magyarországon az olasz körverseny rajtja, de az a járvány miatt meghiúsult. A Cyclingnews szerint november 3-án jelentik be az itthoni szakaszokat.
Egan Bernal nyerte a Giro d'Italiát, Valter Attila a 14. lett
Dina Márton a 100. helyen fejezte be pályafutása első háromhetes körversenyét.
Giro: az örök segítő nyerte az utolsó hegyi szakaszt, Valter maradt a top 15-ben
Kétezer méteres hegyeket legyűrve Caruso nyert etapot, de Bernalé maradt a rózsaszín trikó. Valter Attila a 15., és az utolsó szakaszon is megőrizheti ezt a helyet.
Giro d'Italia: Valter Attila feljött a 14. helyre, a bringások a felvonóbaleset érintettjeinek...
A 19. szakaszt Simon Yates nyerte, Bernal maradt a rózsaszín trikós.
Huszonhárom és fél perc előnnyel ért haza a szökés a Giro leghosszabb szakaszán
Alberto Bettiol nyerte az olasz körverseny 18. szakaszát, Valter Attila egy helyet javított az összetettben, így már a 15.
Giro: először ingott meg a rózsaszín trikós Bernal, Valter sok időt veszített
Az utolsó kilométereken több mint egy percet veszített az Ineos bringása. Valter Attila 20 percet kapott a szakaszgyőztes Dan Martintól, de még mindig a top 20-ban van.
Két megkergült szurkoló beindított láncfűrésszel trappolt a Giro legjobb bringása mellett
Magasra tették a lécet az értelmetlen és bizarr szurkolásban az olasz kerékpáros körversenyen.
Giro: a rózsaszín trikós nyerte az időjárás miatt rövidített királyszakaszt
Egan Bernal még tovább növelte az előnyét, Valter Attila a 13. helyen áll az olasz körversenyen.