Eb-selejtező: magyar–szerb 2-1

2023. október 14. – 20:30

Fotó: Szabó Bernadett / Reuters

A belgrádi 2-1-es győzelem után a Puskás Arénában is 2-1-re nyert a magyar válogatott Szerbia ellen, Marco Rossi csapata ezzel óriási lépést tett az Európa-bajnokságra való kijutás felé. A 20. percben Varga Barnabás góljával került előnybe a magyar válogatott. A szerbek egy szöglet utáni fejesgóllal egyenlítettek, de a magyar csapat ettől nem zuhant össze: egy perccel később Sallai Roland egy gyönyörű labdaátvétel után óriási gólt lőtt. A második félidőben nyomtak a szerbek, de csak lesgólokat szereztek. A magyar válogatott így kapott gól nélkül bekkelte ki a második 45 percet és 6 perces ráadást.

A mérkőzés utolsó negyedórájában a magyar válogatott mindent megtett a győzelem érdekében, szívós védekezéssel és Dibusz utolsó perces nagy védésével sikerült megőrizni a 2-1-es előnyt. A belgrádi meccs után most is megérdemelten nyert Marco Rossi csapata, mivel szervezettebben játszottak ellenfelüknél. A magyar válogatott ezzel óriási lépést tette a csoportgyőzelem felé, ha kedden Litvániában is nyerni tudnak, akkor egyenes úton kijutnak a jövő évi Európa-bajnokságra.

Kedden 20.45-kor folytatja a magyar válogatott, ott egy győzelemmel már biztosan meglehet az Eb-kijutás. Így áll most a csoport:

1. Magyarország – 13 pont
  2. Szerbia – 10 pont
  3. Montenegró – 8 pont
  4. Litvánia – 5 pont
  5. Bulgária – 2 pont

A magyar ünneplés közben kicsit beindult a lökdösődés, Kalmár kezdett mutogatni a szerb kapusnak, miután az ellőtte mellette a labdát. Kalmár a második sárgáját kapta ezzel, már a lefújás után, emiatt nem játszhat kedden Litvánia ellen.

Dibusz jobban érezte a gólvonalon állva, merre tart a labda, a tévéközvetítésben veszélyesebbnek tűnt azért, és a magyar kispadon is mindenki a fejéhez kapott.

Milenković fejelt közvetlen közelről, de Dibusz hihetetlen reflexszel hárított. A tizedik szerb szöglet jön, megindul a sarokban a dobálás, rengeteg pohár és palack érkezett. A szöglet után bent Dibuszt támadták, szabadrúgás kifelé.

Kisebb birkózás volt ez inkább, Kerkezt tolta el magától a szerb csatár, de így sem tudott jól helyezni, mellé ment.

Fotó: Bernadett Szabo / Reuters

Nem lett népszerű ezzel a döntéssel a francia játékvezetői csapat.

Az MTK játékosa egy labdaszerzés és pár tolás után tette kapura, pontosan középre helyezett, úgyhogy ez nem okozott gondot.

Rohamoznak a szerbek, de most kitart a védelem. Közben viszont egyre több magyar játékos kerül a földre, Varga az előbb görcsöt kapott, most meg Kerkez nem tud lábraállni. Varga a görcsből felgyógyulva kapott jó labdát a kapu előtt, erősen fejelt, de nem jól helyezte, Vanja Milinković-Savić kezében labdolt a labda.

Milenkovićé a meccs első lapja, de szinte azonnal jön egy lap Vargának is, aki a partjelzőn kérte számon, miért nem jelezte, hogy őt bizony fellökték. Vargának igaza volt, de a túl heves reklamálás lapot ért neki is.

Most jobbal tekert középre, Varga Barnabás repült a levegőben, hogy csúsztasson, de pont nem érte el a labdát. Két nagy magyar helyzet bő egy perc alatt, ébredezünk.

Teljesen üresen vette át a labdát a tizenhatoson belül, de picit ütemtelenül lőtt, a kapus és a kapu mellett is elhúzott a labda. Pedig eldönthette volna a meccset minden bizonnyal. Mindegy, végre nekünk is vannak villanásaink a második félidőben, látszik, hogy a konktrák, a hosszú labdák most mehetnek a szerbek ellen.

Ez megint meleg helyzet volt, Tadić és Pavlović is a bal kapufát találta el meglehetősen közelről. Ez és a két lesgól azért nem mutat túl jól, de egyelőre tartja magát a válogatott, marad a 2-1-es magyar előny. Persze az sem jött jól, hogy a megsérült Fiola már elhagyta a pályát, Botka Endrét viszont még nem engedték becserélni a helyére.

Szakkommentár

Mitrović második lesgólja óta a szerbek lendülete visszaesett, és 10-15 percen át nem volt igazán komoly helyzetük. A nyomás megtöréséhez a cserék is hozzájárultak, az a néhány perc, amíg állt a játék, egyértelműen a magyar csapatnak segített.

Szoboszlai szerzett labdát, meg is indult, majd Szalai lépett fel a támadáshoz, ő is ívelt be középre az első gólt szerző Vargának. A Fradi csatára okos megoldást választott, megpróbálta fejjel átemelni Vanja Milinković-Savićot, centiken múlt csak a siker, mert a fejes a felső léc tetején landolt.

Szerencsére csak egynél volt komoly gond, azóta rendezték a sorokat hátul a magyar csapatban. Dibusznál köt ki egy rossz szerb beadás, ez jó alkalom arra, hogy kicsit lassítsa a játékot – a szerb fölényben egyre több lehet majd az ilyen finom időhúzás, hogy biztosan meglegyen a győzelem.

Az első félidőben remeklő, mindkét gólban előkészítői szerepet vállaló Négo helyére jön Bolla Bendegúz a védelem jobbszélére, míg Callum Styles helyére jön Kalmár Zsolt, aki nagyjából azt a posztot játssza, amit Szoboszlai, de el fognak férni egymás mellett.

Nem indul valami jól a második félidő, egyelőre csak a lesvonal ment meg minket. Mitrović jól lőtt, de nem ő, hanem a félidőben beálló, majdnem gólpasszt adó Tadić volt túlságosan a védők mögött. Az előbb sem ő volt egyébként lesen, a társak miatt már a második gólját vették el a meccsen.