A franciák tizenegyesekkel legyőzték a portugálokat

2024. július 5. – 20:54

Fotó: Wolfgang Rattay / Reuters

A francia védő belőtte a francia csapatot az elődöntőbe. Franciaország 5-3-ra nyerte meg a büntetőpárbajt.

Vége a mérkőzésnek
Portugália Portugália (3)  0 - 0  (5) Franciaország Franciaország

Életben maradt még Portugália, 3-4!

Nagy előnyben a franciák, 2-4!

A harmadik portugál lövő hibázott, marad a 2-3.

A francia jobhátvéd nem hibázott, nagyon magabiztosan értékesítette a tizenegyest, 2-3!

Maignan érezte az irányt, de nem tudta kiszedni, 2-2!

Fofana középre lőtt az elvetődő Diogo Costa helyére, 1-2!

Büntető
Franciaország T. Hernández  (Büntetőpárbaj)

A portugál klasszis megtorpant, majd kilőtte a bal alsót, 1-1!

Büntető
Portugália Nuno Mendes  (Büntetőpárbaj)
Büntető
Franciaország Bradley Barcola  (Büntetőpárbaj)

Az első francia rúgó nem hibázott, 0-1!

Kihagyott büntető
Portugália João Félix  (Büntetőpárbaj)
Büntető
Franciaország J. Koundé  (Büntetőpárbaj)

De a portugál szurkolók felé fognak lőni.

Büntető
Portugália Bernardo Silva  (Büntetőpárbaj)
Büntető
Franciaország Youssouf Fofana  (Büntetőpárbaj)

A francia válogatott csatára percekig állt az oldalvonal mellett a hosszabbítás végén, de nem ment ki labda, így nem tudták őt becserélni a büntetőrúgásra.

Büntető
Portugália Cristiano Ronaldo  (Büntetőpárbaj)
Büntető
Franciaország O. Dembélé  (Büntetőpárbaj)
Elkezdődött a büntetőpárbaj
Portugália Portugália 0 - 0 Franciaország Franciaország

A hosszabbítás utolsó percében Nuno Mendes egy nagy szóló végén került helyzetbe, a tizenhatoson kívülről leadott lapos lövésére Maignan vetődött rá. Ezzel véget is ért a meccs, jönnek a tizenegyesek.

Büntetőpárbaj következik

A csereként Barcola tört be a tizenahtoson belülre, több portugál védő mellett is elszlalomozott, de a befejezése nem volt pontos. Az éles szögből leadott lövése sokkal ment a kapu fölé.

Francisco Conceição beadása nem volt jó Ronaldónak, a hosszún érkező João Félix pedig az oldalhálóba fejelte a labdát.

Csere
Matheus Nunes Vitinha
Portugália Portugália

A francia válogatott csapatkapitánya biztosan nem fog tizenegyest lőni, hogy netalán büntetőpárbajjal végződik a meccs. A helyére a PSG 21 éves támadója, Bradley Barcola állt be a hosszabbítás második félidejének elején.

Mbappé ziccere után a portugáloké volt a meccs következő nagy lehetősége. Rafael Leão egy beadás után belsővel tette kapura a labdát, de Upamecano jól blokkolt. A visszapattanó labdánál aztán lyukat rúgott Leão. Ez volt a hosszabbítás első félidejének utolsó helyzete. A védelmek eddig legyőzik a támadókat ezen a meccsen.